Spojené Arabské Emiráty

Ponáhľať sa pri dôležitých veciach nestojí za to. Práve preto dlho očakávané video zo SAE, ktoré bolo natočené ešte koncom septembra, ukazujeme až teraz, keď sú doladené všetky nuansy a podpísané všetky dokumenty.

 


 

Príprava stavby v SAE začala ešte na jar roku 2018. Prípravné práce zahŕňali vytvorenie najzložitejšieho komplexného projektu inovačného centra SkyWay v tropickom prevedení, ktorý bude obsahovať tri testovacie estakády, nákladné a osobné koľajové vozidlá, ako aj infraštruktúru druhej úrovne - stanice, depo, výhybky, inteligentné bezpečnostné a riadiace systémy a energetické a komunikačné systémy. Zároveň sme opakovane rokovali o dohodách a prebehli schválenia na úrovni miestnych orgánov, objednávali sme stavebné a montážne práce, vybavenie a špeciálne konštrukcie nielen v SAE, ale aj v iných krajinách na viacerých kontinentoch. O veľkej stavbe SkyWay v Spojených arabských emirátoch porozprával v novom videu generálny konštruktér Anatolij Junický.

 

 


 

Aktuálne už má firma SkyWay vypracované a podpísané projekty po celom svete vo výške cez 400 miliárd $. Len v Austrálii to je 88 miliárd $, kde sa bude táto prevratná doprava realizovať hneď po úspešnej certifikácii. Už teraz je v Austrálii pripravených 18 projektov, ako prvý projekt by sa mal realizovať projekt pre Flinders Univerzitu. Podľa posledných informácií má spoločnosť SkyWay začať stavať v roku 2018 okolo 30 projektov.

 

Ďalšie chystané projekty ...

 

Európska únia

Európska únia

Vysokorýchlostná trať
Londýn - Berlín - Moskva (ďalej do Tokia)
60 000 000 000 $
Austrália

Austrália

Vysokorýchlostná trať
Melbourne - Sydney - Brisbane
88 000 000 000 $
Rusko

Rusko

Vysokorýchlostná trať - Video
Moskva – Minsk – Vilnius - Kaliningrad
4 000 000 000 $
Bolívia

Bolívia

Železorudná nákladná trať
Mutun - námorný prístav v Tichom oceáne
8 000 000 000 $
Vietnam

Vietnam

Železorudná nákladná trať
Hanoj - Ho Či Min
7 000 000 000 $
Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Mestské vysokorychlostné diaľnice
Mestá Dubaj a Šardža
5 000 000 000 $

 

Švajčiarsko, Estónsko, Nigéria, Gruzínsko, Argentína, Belgicko ...
to všetko sa ešte chystá :) ... tešíme sa