Je projekt SkyWay podvod, pyramídová hra, Ponziho schéma, či seriózny start-up ?

Ak patríte k fanúšikom internetu, určite ste postrehli, že na internete nájdete skutočne všetko. Potrebujete sa však vedieť orientovať a vyhodnocovať dostupné informácie, lebo inak máte smolu. Okrem pravdivých údajov (faktov) vám internet často ponúkne aj polopravdy, či klamstvá a prekrúcanie faktov – závisí to od toho, aký účel sleduje autor. Aby sme pomohli neinformovaným, či dezinformovaným záujemcom o projekt SkyWay zorientovať sa, rozhodli sme sa napísať tento článok s množstvom faktov priamo zo zdroja. Iný uhol pohľadu umožní urobiť si jasno aj tým, ktorí sú už zmätení názormi „neprajníkov“ projektu SkyWay.

Čítať Ďalej

InnoTrans 2018

V období od 18. do 21. septembra sa konala medzinárodná dopravná výstava InnoTrans 2018. Na nej sa prvýkrát verejnosti predstavil vysokorýchlostný unibus - jeden z dopravných modulov strunovej dopravy SkyWay.

V roku 2018 najväčšia výstava dopravných technológií na svete zaznamenala rekordný počet účastníkov a návštevníkov, vystavovalo sa 400 inovácií a 155 svetových premiér. Giganti ako Siemens, Hitachi, Stadler, Alstom, CRRC, Škoda a ďalší demonštrovali to najlepšie z toho, čo vytvorili. Celkovo na výstave prezentovali vývoj a koncepcie spoločnosti zo 60 krajín - od Egypta, Bahrajnu a Malajzie, až po Singapur a Spojené arabské emiráty. Výstava prilákala 160000 návštevníkov zo 110 krajín, 25 obchodných delegácií z 18 štátov, ktorí prišli do Berlína, aby sa zoznámili s 3062 vystavovateľmi.

Čítať Ďalej

VIP návšteva v Bielorusku - Minsk a Marina Gorka

Naša návšteva sa udiala vďaka zaujímavej marketingovej akcie zo strany SkyWay Capital (SWC), presnejšie na základe súťaže o účasť na tomto výlete. Došlo tak k interakcii vývojárskej spoločnosti SkyWay s dôležitými delegátmi projektu z partnerského investičného fondu SW Capital. Daného tématického výletu sa zúčastnili 13 partneri, z toho 2 riaditelia (I. Andzane a F. Solár) a väčšina Top Expertov, dokopy až z 8 rôznych krajín, konkrétne z Lotyšska, Slovenska, Českej republiky, Estónska, Belgicka, Maďarska, Poľska a Rakúska.

Čítať Ďalej

EkoFest 2018

Dňa 4.8. prebiehalo každoročné podujatie – EkoFest 2018, ktorého sa zúčastnili stovky prívržencov strunovej dopravy zo všetkých kútov sveta. Na EkoFeste vývojová spoločnosť strunovej dopravy - Strunové technológie z. a. s. podáva správu o práci za uplynulý rok a hovorí o plánoch do budúcnosti.

EkoFest je veľké podujatie venované technológii strunovej dopravy. Tento rok ho pozorovalo asi 45-tisíc ľudí, 5 tisíc ľudí navštívilo EkoTechnoPark osobne, a ešte viac ako 40 tisíc sledovalo podujatie on-line. Priamy prenos sledovalo nepretržite asi 5 tisíc divákov. Na mieste demonštračného a skúšobného polygónu z. a. s. Strunové technológie sú predstavené funkčné vzorky dopravných prostriedkov, rôzne typy strunovej infraštruktúry a iné technologické inovácie spojené s rozvojom strunovej dopravy SkyWay.

Čítať Ďalej